128. Kinoforums "Un Vārds tapa filma"

2010.04.07 17:15

Kā katru gadu, drīz pēc Lieldienām, Rīgā notiek kinoforums "Un Vārds tapa filma", kas būs jau 12.

Tā mērķis ir iepazīstināt auditoriju ar  tādiem kinodarbiem, kas reti nonāk uz kinoteātru ekrāniem, akcentējot tajos ietverto garīgo potenciālu, kas ir svarīgākais kritērijs, pēc kāda filmas vērtē arī Ekumēniskā žūrija visos pasaules kinofestivālos (bieži šīs žūrijas laureāti sakrīt ar Lielās žūrijas izvēli). Tādēļ programmā iekļautas filmas ar māksliniecisku vērtību un būtisku vēstījumu.

Šī gada kinoforums notiks no 14. līdz 19. aprīlim LELB Jauniešu centrā Mārstaļu ielā 10 (bij. Reformātu baznīca) un no 22. līdz 24. aprīlim Rīgas Kinomuzejā.

Tā filmu ģeogrāfija būs īpaši plaša: no tālās Dienvidkorejas, Ķīnas, Urugvajas un Amerikas līdz tuvējām Ziemeļvalstīm un Krievijai. Redzēsim Berlīnes, Venēcijas un Kotbusas festivālu laureātes, arī "Oskaram" nominētos un to saņēmušos darbus.

Pēc tradīcijas programā iekļauti arī Latvijā tapušas filmas - šogad Dzidras Smiltēnas "Lūgšana krustā", kas veltīta bīskapam Boļeslavam Sloskānam un viņa traģiskajam dzīves stāstam. Vatikāns gatavojas pasludināt latviešu bīskapu par svēto.

"Un Vārds tapa filma" top sadarbībā ar "Luterāņu stundu" un ar Kultūrkapitāla Fonda atbalstu.

Vairāk lasiet pielikumā:
"Un Vārds tapa filma" programma
www.filmas.lv
www.stunda.lv

Ar cieņu

Anita Uzulniece

Varat aplūkot vienu PLAKĀTU,

bet te - otru plakātu.

kā arī dokumentu - "Filmas ar sinopsēm".

Un te - līdz šim nedzirdētā vārda "Sinopse" iespējamais skaidrojums.