Šī lapa ir izdrukāta no Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā draudze
Interneta adrese:
https://kristusdraudze.lelb.lv/?ct=jaunumi&fu=read&id=1161

836. Par Tezē Eiropas jauniešu tikšanos Rīgā

Mājaslapa
2016.11.25 20:14

Iesaistīsimies Tezē Eiropas jauniešu tikšanās norisēs Rīgā 28.12.2016.–01.01.2017!

Tezē kopiena ir ekumēnisks kristiešu mūku ordenis Francijā, Burgundijas reģionā, Tezē ciemā. Tajā ir nedaudz vairāk par 100 brāļiem, kuri pieder katoļu, protestantu un pareizticīgo baznīcām. Kopienu dibinājis brālis Rožē, kurš laikā no 1940. līdz 1942. gadam deva patvērumu kara bēgļiem. No 1945. gada šī kopiena rūpējās par kara laika bāreņiem un uzņēma arī internētos vācu kara ieslodzītos.

1949. gada Lieldienās septiņi brāļi pieņēma lēmumu uzņemties celibātu visas dzīves garumā un dzīvot kopā lielā vienkāršībā. Pēc ilgas noslēgšanās klusumā 1952.–1953. gada ziemā kopienas dibinātājs uzrakstīja Tezē kopienas noteikumus, iepazīstinot brāļus ar “svarīgāko, kas kopīgu dzīvi dara iespējamu”.

Mūsdienās Tezē ir kļuvusi par populāru svētceļojumu vietu, kur piedzīvot klusumu, iepazīt cilvēkus no visas pasaules un pašam sevi, dalīties ticības pieredzē, lūgt, dziedāt, draudzēties un pavadīt laiku vienkāršībā. Vairāk informācijas par Tezē kopienu http://www.taize.fr/lv

Jau 39. gadu Tezē kopiena regulāri organizē jauniešiem Jaungada tikšanos kādā no Eiropas galvaspilsētām. Šogad šāda tikšanās notiks Rīgā un tās apkārtnē no 2016. gada 28. decembra līdz 2017. gada 1. janvārim. Tas būs jauns solis "Uzticības svētceļojumā uz zemes", kuru brālis Rožē aizsāka pagājušā gadsimta 70. gados. Tā būs pirmā reize, kad Eiropas tikšanās tiek rīkota kādā no Baltijas valstīm! Romas katoļu baznīcas, Pareizicīgo baznīcas, Evaņģēliski Luteriskās baznīcas un Baptistu baznīcas vadītāji kopīgi ir parakstījuši vēstuli, aicinot Tezē kopienu organizēt Eiropas tikšanos mūsu pilsētā.

Arī ikviens mūsu draudzes loceklis ir aicināts piedalīties un iesaistīties Tezē kopienas organizētās Eiropas jauniešu tikšanās norisēs:

1)      Kļūt par viesģimeni un uzņemt svētceļniekus iespējams ikvienam Rīgas un Rīgas apkārtnes iedzīvotājam, kura mājoklī var izbrīvēt kaut vai pāris kvadrātmetru. Jaunieši (vecumā no 17 līdz 35 gadiem) ieradīsies ar saviem guļammaisiem un paklājiņiem un būs gatavi gulēt uz grīdas. Silta uzņemšana ir svarīgāka par materiālo komfortu. No rīta nepieciešamas tikai vienkāršas brokastis. Visas dienas garumā svētceļnieki būs pilsētā, piedaloties Eiropas tikšanās programmā. Pēc vakara lūgšanas viņi atgriezīsies pie jums ap plkst. 22.00.

1. janvārī viesģimeņu pārstāvji ir aicināti uz atvadām pacienāt savus viesus ar pusdienām. Pašlaik tiek apsvērta iespēja šīs pusdienas ieturēt visiem kopā mūsu dievnamā – pēc dievkalpojuma kriptā.

Tezē brāļi cer, ka mūsu draudze spēs uzņemt un izmitināt viesģimenēs ap 40 jauniešu, tāpēc katrs ir laipni aicināts apsvērt savas iespējas un pieteikties!

Mūsu draudzes viesģimenes aicinām pieteikties Arnoldam Brūderam (tel.29722855, e-pasts arnolds.bruders777@gmail.com).

2)      Piedalīties dažādajos pasākumos jauniešu dienu norises laikā (programmu skat. http://www.taizeriga.lv/par-tikšanos.html)

3)      Sagaidīt 2017. gadu kopā ar jauniešiem – svētceļniekiem, kuri pulcēsies mūsu baznīcā.

4)      Tāpat katrs ir aicināts piedalīties visos šo dienu sagatavošanas darbos un kopīgajās rīta lūgšanās. Par to, kas darāms, var izlasīt http://www.taizeriga.lv/sagatavošanās.html

Lai mums ar Dieva palīgu viss izdodas!

Arnolds