Mazliet par Jānu,
mūsu draudzes dibinātāja Augusta Grigora mazmeitu

 

Jāna Jēruma Grīnberga dzimusi Londonā, augusi latviešu ģimenē. Tēvs – komponists un diriģents Alberts Jērums, māte – Lauma, dzimusi Grigora, Kristus draudzes dibinātāja meita.

Jāna studējusi vispirms bioķīmiju Londonas universitātē, pēc tam beigusi māsu skolu un strādājusi gan reanimācijā, gan ģimenes ārsta praksē.

Aicinājums sekot Kristum kļuva aizvien neatvairāmāks, līdz 1993. gadā viņa iestājās Oukhilas (Oak Hill) koledžas Pastorālās teoloģijas kursā. Nolikusi eksāmenu gan pie LELBĀL Eksaminācijas komisijas, gan arī pie toreizējā Teoloģijas fakultātes dekāna, profesora Viļa Vārsberga. Pēc ordinācijas 1997. rudenī, strādājusi vispirms Londonas latviešu ev.-lut. draudzē, vēlāk Lielbritānijas luterāņu baznīcas Sv. Annas un Agneses draudzē, reizē arī veicot prāvesta pienākumus. 2008. gadā ievēlēta par Lielbritānijas luterāņu baznīcas bīskapi, tā kļūstot par pirmo bīskapi sievieti Anglijas vēsturē. 2009. g. 17. janvārī notiek bīskapes konsekrācijas ceremonija.

Jāna ir arī Anglikāņu – luterāņu biedrības moderātore un Lielbritānijas luterāņu padomes valdes locekle.

Ģimenē vīrs Jānis un divas meitas, Laila un Anna; ciešas saites ir arī ar ģimeni Latvijā. Brīvajā laikā mīl braukt uz Latviju (ceļas māja Staicelē) un Tanzāniju, lasīt, dziedāt un peldēt. Jāna Jēruma-Grīnberga, iespējams, ir vienīgā luterāņu bīskape, kas mīl skatīties angļu nacionālo sportu, kriketu, un runā latviešu un svahili valodās!

Arī mūsu draudzē Jāna nereti vada dievkalpojumus, bet mājaslapas talku bilžu galerijā atradīsit fotogrāfijas, kas apliecina, ka viņa ir bijusi arī čakla mūsu talkās.

Foto: Andrejs Cīrulis

Par bīskapes Jānas Jērumas Grīnbergas kalpošanu Anglijā varat lasīt ŠEIT!

Un, ja vēlaties iepazīties ar Jānas šīsvasaras iespaidiem, lūdzu, ritiniet uz leju un sameklējiet sadaļu: "September 8, 2009"

Adrese: http://lutheransuk.wordpress.com/2009/09/08/autumn-season-of-mellow-fruitfulness-and-all-that/
 

Teksts, protams, ir angļu valodā!

   Uz sarunu 2009. gada Ziemassvētku noskaņās Inga Jēruma aicināja mācītāju, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekānu Juri Cālīti un Lielbritānijas luterāņu baznīcas bīskapi Jānu Jērumu-Grīnbergu. Lasiet ŠEIT!

Klausieties bīskapes Jānas Jērumas  Grīnbergas sprediķu audioierakstus ŠEIT! 


Skatiet arī šeit: http://kristusdraudze.lelb.lv/?ct=jaunumi&fu=read&id=462&start=1
  


Filma par māsām Jērumām - skatiet šeit:
http://kristusdraudze.lelb.lv/?ct=jaunumi&fu=read&id=1023&start=1
 


Intervija ar Jānu Jērumu Grīnbergu:
‍http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/174344/pirma-latviesu-biskape-sieviete-paiet-laiks-kamer-piesaujies-latvijas-sistemai