Baznīcu nakts, 2014

Baznīcu nakts sāksies ar kopīgām zvanu skaņām neilgi pirms pulksten 18.00. Pasākuma "iezvanīšanai" sekos ekumeniska tikšanās, kurā pārstāvji no katras konfesijas kopīgi atklās Baznīcu nakti. Baznīcu naktī katrā baznīcā no 18.00 - 24.00 notiks dažādi pasākumi, kurus rīkos katras baznīcas draudzes brīvprātīgie. Rīgas baznīcu "apceļotāji" būs aicināti ekskursijās un stāstījumos uzzināt vairāk par katra dievnama arhitektūru, mākslu un cilvēkiem. Notiks sakrālās mūzikas koncerti, kuros skanēs kora, ērģeļu un instrumentālā mūzika. Atsevišķās baznīcās būs arī tematiskas izstādes, dzejas lasījumi, nodarbības bērniem, pasākumi jauniešiem un laiks, kad cilvēki varēs būt klusākā pārdomu un lūgšanu noskaņā. Vairākos dievnamos notiks arī Tezē lūgšanu vakari, domājot par Tezē Baltijas reģiona tikšanos Rīgā 2014. gada septembra beigās. Paredzēts, ka vienā laikā visās baznīcās notiks arī aizlūgums par Latviju. Līdzās minētajām aktivitātēm ir paredzams, ka dažās draudzēs būs arī īpaši gatavotas fotogrāfiju un citas izstādes, multimediālas prezentācijas, iespēja iestiprināties ar tēju un uzkodām un citas draudžu pārstāvju sagatavotas Baznīcu nakts koncepcijai atbilstošas norises.

Baznīcu nakts būs mākslinieciski nozīmīgs pasākums. Sakrālās mūzikas koncertos muzicēs augsta līmeņa klasiskās mūzikas mākslinieki – profesionāli ērģelnieki, instrumentālisti, dziedātāji, kā arī labākie Rīgas amatieru kori, vokālās grupas un baznīcu kori. Baznīcu naktī piedalīsies arī profesionāli mākslinieki un aktieri.

Baznīcu naktī rīdzinieki būs aicināti pieredzēt baznīcu draudžu viesmīlību un atklāt no jauna baznīcas, kurās varbūt nākušas mūsdienu rīdzinieku vecmāmiņas, vectētiņi un vēl tālāki senči.


 

Baznīcu nakts 2014. gada programma mūsu draudzē

‍Fotogalerija ŠEIT!

‍Atsauksme "Sestdienas Rītā" - ŠEIT!