227. Nozīmīgs notikums LELB

2010.12.03 10:48

LELB 25. Sinode notiek 3. un 4. decembrī Rīgas Lutera baznīcā, un tā sākās ar dievkalpojumu.

3. un 4. decembrī Rīgā notiek Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) 25. Sinode. Lai lemtu par baznīcai aktuāliem jautājumiem, Sinode vienkopus pulcē garīdzniekus, draudžu pārstāvjus un LELB vadību, kopskaitā vairāk kā 400 sinodāļus.

Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) sastāv no 3 diecēzēm un 16 prāvestu iecirkņiem, kuros ietilpst 290 LELB draudzes visā Latvijas teritorijā. LELB kalpo aptuveni 150 ordinēti mācītāji un 30 evaņģēlisti.

LELB pārvaldes iekārta ir sinodāli episkopāla - Baznīcas augstākā lēmējinstitūcija ir Sinode, bet Baznīcas vadītājs ir arhibīskaps. Baznīcas darbību saskaņā ar Sinodes lēmumiem pārvalda Virsvalde, kas ir LELB Sinodes izpildinstitūcija.

Saskaņā ar LR Tieslietu ministrijā iesniegto LELB darbības pārskatu par 2009. gadu, Latvijā ir ap 430 000 luterāņu, no kuriem aptuveni 43 000 aktīvi piedalās LELB draudžu dzīvē.

Mūsu draudzes padome darbam LELB sinodē deleģēja mācītāju Agri Sutru un padomes locekli Ingu Kundziņu.