183. Tematiskā talka ieplānota 28. augustā

2010.08.22 21:00

Papildināta ar Jutas Beieres vēstuli un IEROSINĀJUMU!

Ir liela iespēja, ka 28. augustā būs tematiskā talka "No čupām uz saišķiem".

Bet ir neliela iespēja,  ka talka tiks pārcelta uz vēlāku laiku.

Droši avoti no meteodienestiem ziņo, ka tuvākās deviņās dienas pārsvarā būs lietainas.

Bez nokrišņiem būšot vienīgi trešdiena, 25. augusts, kad būšot spoža saule, bet piektdien, 27. augustā būšot stipri nomācies. Nokrišņu iespējamība - 20%.

Toties sestdien, 28, augustā it kā līšot.

Taču viss kaut kas var mainīties!

Kā mēdz teikt: SEKOJIET REKLĀMAI!

Bet apšaubīt to, ka talka patiešām būs, nedrīkst itin nemaz!

Vienīgi - kad?

Un vēl kāda svarīga atziņa!

MĒS INTUITĪVI RĪKOJĀMIES PAREIZI!

Ne viens vien draudzes loceklis jutās pabailīgi - vai talku laikā ugunskuru kurināt drīkst?

Guntis Lielpēteris pats piezvanīja uz Rīgas Pašvaldības policiju un noskaidroja, ka drīkst.

Un, lai sirds bailēs nedrebētu itin nemaz, katrs pats var ieiet Rīgas pašvaldības policijas mājaslapā -

Uzklikšķiniet uz attēla, lai redzētu palielināti!

Labrīt!

Atsaucoties uz publikāciju mājaslapā "183. Tematiskā talka ieplānota 28. augustā".

Mani ieinteresēja šī ugunskuru tēma un es ieskatījos likumos. Varbūt mums labāk tomēr neaizrauties ar to kurināšanu.

Ja es pareizi saprotu, tad ugunskurus drīkst dedzināt speciāli tam paredzētās vietās, kā arī ģimenes dārziņā blakus tulpju vai gurķu dobei nav aizliegts sadedzināt vecās lapas.

Bet teritorija blakus mūsu baznīcai laikam tomēr skaitās pilsētas apstādījumi (skatīt likumu pielikumā). Un uz pilsētas apstādījumiem attiecas šis pants:

"4.6. Par ugunskuru kurināšanu apstādījumos, telšu celšanu, zāles dedzināšanu, savvaļas dzīvnieku ķeršanu, putnu ligzdu postīšanu vainīgā persona var tikt sodīta ar naudas sodu līdz Ls 50 ." (skatīt pielikuma 6.lpp.)

Jauku dienu!

Juta

Dokumentu skatiet ŠEIT!

Taču katru lietu var atrisināt!

Ja jau būtu tā, kā te rakstīts, tad Rīgā nemitīgi notiekošo visvisādo svētku dalībnieki bagātīgi papildinātu Rīgas pilsētas budžetu ar nemitīgām soda naudām.

Līgo svētkos, Barikāžu piemiņas dienās un visādās citādās sanākšanas reizē Rīgā bagātīgi liesmo ugunskuri.

Un neviens nekad nav ticis sodīts.

Taču šie ugunskuri tiek kurināti speciāli tam iekārtotās vietās.

Bet mums tādas vietas nav.

Ko darīt?

Jāiekārto.

Man ir priekšlikums!

Man uz lodžijas jau daudzus gadus bez pielietojuma stāv burvīgs metāla šķīvis skaistā dzeltenā krāsā. Diametrs - 1,25 m. Stabilitātes nodrošināšanai ir pamatne.

Ja mēs šo šķīvi novietotu tā, ka zāle netiek traumēta, tā būtu ideāla vieta, kur sadedzināt žagarus.

Vienīgi blakus jānoliek 3 spaiņi ar ūdeni un jādedzina saprātīgos apjomos.