170. Astoņos no rīta cirvji vicinājās...

2010.07.19 11:47

Kā jau draudzes priekšniece bija likusi, pirmie astoņi cilvēki jau pirmajā pēcvētras rītā bija klāt un čakli strādāja.

Cirvji vicinājās, fuksīši šņāca un vienīgais motorzāģis gaudoja.

Pirmie bija Turlaju ģimene - Agra un Jānis, viņiem pievienojās Benita un Arnolds Brūderi un Juris Aperāns ar zāģi, reizē ar viņiem ieradās Rudīte Dābola, Agris Sutra un Guntis Lielpēteris. Padarīts daudz- lielais nogāztais koks sazāģēts bluķos, zari novākti, sagrābti- galvenokārt Rudītes un Benitas meistardarbs. Veči zāģēja, atzaroja, krāva, veda, vēla, stūma utt. Rezultāts- bildēs. Vakara talkai vēl daudz darāmā- savest sagrābtās zaru čupas vienuviet, sazāģēt vēl daudzos resnos zarus, vēl jāskalda sazāģētie bluķēni, vēl jānodabū no jumta zars.

Vīriešiem bija raksturīga merkantīla pieeja - pirmām kārtām viņi zāģēja tos resnuļus, kas der gan krāsnīm, gan kamīnam.

Kā jau blakus pievienotajā zīmējumā redzams, ļoti aktīvs bija Arnolds Brūderis.

Bet visenerģiskākā čupotāja bija Rudīte Dābola - viņa izveidojusi daudzas gleznainas lapotu zaru kaudzes.

Vakarā plkst. 18.00 gaidāms talkas turpinājums.

Rīta talkas fotoreportāža redzama šeit!