115. Mirklis piemiņai

2010.03.19 08:06

Atcerēsimies mūžībā aizgājušo Egilu Ermansonu...

Nākošajā Jauniešu tikšanās reizē
21. martā

pēc dievkalpojuma,
tāpat kā vienmēr un vēl vairāk,
aicināti piedalīties arī pārējie draudzes locekļi
:

Atcerēsimies mūžībā  aizgājušo
Egilu Ermansonu
kopīgi skatoties viņa fotogrāfijas draudzes Mansardā un filmu Prieks (par Dziesmu svētkiem, veidota kopā ar Marutu Jurjāni).

Un filmas anotācija:

PRIEKS. „Telefilma-Rīga”, 1973.  g., 50 min.  Režisori Egils Ermansons Maruta Jurjāne,  operators Egils Ermansons, Andris Feldmanis, Marģers Vītols, Guntis Sīlis un Mārtiņš Jurjāns.

Filma veltīta Dziesmu svētku simtgadei.

Ir 1973. gads - svētku gads. Visa Latvijas PSR dzied - tā teiktu šodien. Toreiz tas bija kluss, mērķtiecīgs un sūrs darbs, kurā piedalījās 300 diriģentu un 16 tūkstoši dziedātāju.

Kādas dziesmas toreiz bija repertuārā un kāda bija svētku kulminācija? „Koru dziedāšana ir kopīgs darbs, kur viens neko neizšķir, bet katrs ir vajadzīgs,” tā dokumentālajā filmā „Prieks” saka diktore Ausma Kantāne.

Dziedātāju un diriģentu aizrautīgie un fascinējošie portreti ar kultūrvēsturisku vērtību: L.Vīgners, H.Mednis, A.Derkēvica, J.Dūmiņš, brāļi Kokari. Muzikāli un sirsnīgi!