Šī lapa ir izdrukāta no Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā draudze
Interneta adrese:
http://kristusdraudze.lelb.lv/?ct=jaunumi&fu=read&id=1195

870. Sešas skaistas dienas Holckirhenē

Mājaslapa
2017.07.27 21:09

2017. gada 16. jūlijā mūsu māsu draudze Bavārijā, Holckirhenē (Holzkirchen) svinēja savas pilsētas 1111. gadadienu!  

Šīs neparastās jubilejas viesu skaitā bijām arī seši Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskās draudzes locekļi kā atbildes vizītes veicēji, jo holckirhenieši kuplā skaitā Rīgā bija bijuši tālajā 2010. gadā.

Abas māsu draudzes saista sirsnīga draudzība, kas iedibināta, pateicoties Špringera kundzei un profesoram Robertam Feldmanim. 

Mūsu draudzes padomes locekle, ko arī varētu saukt arī par kultūras un ārlietu ministri, Anita Uzulniece, pateicoties spožajām vācu valodas zināšanām, pacietīgā rūpībā uztur gaišu abu māsu draudžu draudzības ugunskuru. 

Draudzīgas attiecības ir arī mūsu mācītājam Agrim Sutram un viņa kundzei Dinai ir gan ar bijušu Holckirhenas draudzes mācītāju Gotfriedu Greineri (Gottfried Greiner), gan ar tagadējo draudzes ganu Volfgangs Dērihs (Wolfgang Doerrich).

Šoreiz grupā bijām mazā skaitā, jo ne katrs, kas gribēja, varēja tikt. Brauca mācītājs Agris ar kundzi Dinu, abas bezgaljaukās Svētdienas skolas skolotājas Līga Liepiņa un Ilze Ledauniece, jau pieminētā Anita Uzulniece un mājaslapas redaktors Andrejs Cīrulis.

Ciemakukulī no mūsu draudzes vedām lielu un skaistu linu galdautu, "Laimas" šokolādes konfektes, Rīgas Melno Balzamu, "Lāču" rupjmaizi un vēl visādus garšīgumus. Sveicieniem un stāstījumam bija sagatavota plaša un bagātīgi ilustrēta prezentācija par Rīgas Kristus draudzes dzīvi, ko lielā ieinteresētībā noskatījās daudzi Holckirhenas draudzes locekļi. Redzētais raisīja lielu ieinteresētību un raisīja plašas diskusijas.Anita šeit jutās kā mājās un sarunas ar visu atbraucēju iesaisti bija interesantas.

Nakšņojām pie draudzes locekļiem, kuru skaistajās un plašajās mājās bija jauki. Šī viesmīlība bija ļoti patīkama un gaumīga. 

Mūsu draudzes mājaslapā par Holckirhenkenu un tās draudzi ir rakstīts samērā daudz. Plaša informācija atrodama gan sadaļā
"Māsu draudze Holckirhenā", gan zem tās redzamajās apakšsadaļās. 

Sakarā ar Reformācijas 500 gadu jubileju pieaug interese par Mārtiņa Lutera vietām. Mājaslapā esam ievietojuši
Agras un Jāņa Turlaju iespaidus Vitenbergā, bet mūsu grupai bija paredzēts ceļojums uz Augsburgu. 
Tagad aplūkosim dažus attēlus. Pirmie soļi uz Bavārijas zemes. Mūs sagaida Barbara
 

‍Tikšanās draudzes namā
‍‍
‍Vācijā baznīca nav atdalīta no valsts, un tāpēc ir likumsakarīgi, ka Holckirhenes 1111. gadadienas gājiena priekšgalā iet draudzes vadība, tostarp mācītājs Volfgangs Gērihs, gan mūsu sirsnīgā aprūpētāja draudzes priekšniece Barbara Olofa.

‍Svētku dievkalpojums par godu Holckirhenas pilsētas 1111. jubilejai 

‍Bijām uz vairākām baznīcām. Dažas bija augstu Alpu kalnos

‍Augšup braucām ar vagoniņiem, bet lejup dažas Kolckirhenes dāmu komitejas dalībnieces devās kājām. Vienai kundzītei, kas galerijā nofotografējusies ar Līgu, ir 89 gadi

‍Skatu platforma Minhenes Sv. Pētera baznīcas tornī, ko no zemes šķir 299 pakāpieni. Iedzīvotāji baznīcu sauc par Alter Peter jeb Veco Pēteri
‍‍
‍Te esmu kopā ar divām labdarēm - Anitu Uzulnieci, kas šo braucienu organizēja un ar Margitu Kicku, kuras skaistajā namā tiku izmitināts

Pateicības vēstules teksts, ko Anita Uzulniece nosūtīja Holckirhenas draudzes vadībai ‍Liebe Schwester und Brueder,

vielen, vielen Dank fuer eure Gastfreundlichkeit, Liebe und Sorge!
Herzlichen Dank an alle unsere Gastgeber, Gemeinde, Vorstand, Team, Herrn Phol, Herrn Helwig, Frau Springer.
Es waren wunderschoene und sehr reiche Tage, voll mit neuen Erlebnissen, Entdeckungen, Liebe und Freundschaft!
Liebe Gruesse an alle - Familie Doerrich, Margit, Rosemarie, Christiane, Frau Springer, Herrn Phol, Herrn Helwig und seiner Freundin, Frau von Loevis und alle alle, die sich beteiligt und so viel Zeit, Liebe, Energie und Mittel investiert haben!
Ein riesengrosser Dank an Barbara Oloff fuer ihre Initiative und die riesengrosse Arbeit, die sie und ihr alle reinelegt habt uns so viele einzuladen und zu empfangen! Ohne sie  waere ja so was wunderbares gar nicht moeglich!
Hier einige Photos, spaeter kommen mehr.
 
Mit herzlichem Gruss,

Anita

 

2017. gada 14. - 19. jūlija galeriju varat skatīt šeit: https://failiem.lv/u/tedyvazu
 

‍Ja vēlaties attēlus saglabāt, lūdzu tos saglabāt savā datorā, jo šī galerija pēc kāda laika var tikt dzēsta!


‍Varat skatīt arī šo galeriju:
https://photos.google.com/album/AF1QipMHDb3EZH37SrjOdMorb1nTEYe9iDxcMzvahAN0 
‍