88. Pārsteiguma dāvana mūsu mācītājam

2010.01.14 10:36

Izdibinājuši, ka mācītājs no 6. janvāra vakara līdz 10. janvāra rītam dievnamā nebūs, sazvērnieki sāka rīkoties...

Šī gada 6. janvārī – Zvaigznes dienā - mūsu mācītājam Agrim Sutram bija 20 gadu ordinācijas diena, 10 gadi mūsu draudzē un piedevām vēl 47. dzimšanas diena.

Lai godam sveiktu trīskāršo jubilāru un mūsu visu cienīto un mīlēto mācītāju Agri Sutru, Arturam Kripēnam, kas tā jau tik daudz izdarījis mūsu dievnama uzpošanā, radās ideja sagādāt mūsu lielajam gaviļniekam pārsteiguma dāvanu.

Jau ziņojām, ka, pateicoties lielā mērā tieši Artūram, jau izremontēta altārtelpa, kapela, uzpostas trepes uz mansardu, izkrāsots priekšnams un palīgtelpas (kripta jau bija uzposta iepriekš).

Bet sakristeja – mācītāja darbistaba – bija gaužām noplukusi un pagalam skumja. Pēdējā neremontētā telpa visā dievnamā.

Kad trešdien, 6. janvārī, pēc dievkalpojuma mācītājs devās mājup, viņam ne prātā nenāca, kas par rosību sākās dievnamā.

Sākās sakristejas remonts. Vienu nakti Artūrs Kripēns strādāja pat līdz 4 no rīta.

Kad bija brīvs laiks, talkā viņam steidzās Arnolds Brūders un Jānis Turlajs.

Vīri strādāja gods godam.

Un tagad arī sakristeja ir tikpat skaista kā viss mūsu dievnams kopumā.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, šķiet, ka dižķibeles gads mūsu draudzei bijis pats vissvētīgākais.

Īstenots tas, par ko bija sapņots daudzus gadus iepriekš.

Izremontēts praktiski viss dievnams, sakopta plaša teritorija Jēkaba kapos, izveidota draudzes mājaslapa internetā.

Draudzes priekšniece Benita Brūdere, kā arī Agra Turlaja un Artūrs Kripēns nereti ir teikuši šādus vārdus: "Tagad mēs paši savām acīm redzam to, kā tas ir, kad nāk Dieva svētība."

Andrejs

Foto skatieties ŠEIT!