Šī lapa ir izdrukāta no Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā draudze
Interneta adrese:
http://kristusdraudze.lelb.lv/?ct=jaunumi&fu=read&id=1058

732. Prieks un gandarījums

Mājaslapa
2015.08.30 19:43

Virsrakstā minētie vārdi, liekas, visprecīzāk raksturo noskaņu, kāda valdīja draudzes locekļu sirdīs un prātos 30. augustā, kad svinīgi atklājām ilgi loloto projektu - informatīvas piemiņas zīmes desmit mūsu dievnama (Jēkaba kapelas) tiešā tuvumā apbedītām izcilām personām, kurām bijusi nozīmīga loma Latvijas vēsturē un kultūrā.

Piemiņas zīmes veidojis mākslinieks Tālivaldis Langenfelds, un projektu atbalstījis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. 

Uz katras zīmes četrās valodās (latviešu, vācu, angļu un krievu) sniegta pamatinformācija par konkrētajā vietā apbedīto personu.

Pasākums izpelnījās plašu ievērību, to apmeklēja ne tikai draudzes locekļi, bet arī baltvācu organizācijas "Domus Rigensis" un preses pārstāvji, kā arī citi interesenti. 

Plašu materiālu gatavo Birgita Johannesmeiere - brīvā žurnāliste, kas dzīvo Latvijā. 

Raidījums skanēs Baltijas jūras žurnālā "Ostseemagazin", ko pārraidīs NDR (Norddeutscher Rundfunk - Ziemeļvācijas radio). Šo pasākumu noorganizēja mūsu draudzes padomes ārzemju sakaru koordinatore Anita Uzulniece.

Pateicamies Ainai Balaško kundzei no Latvijas Vācu biedrības, kura pie katras plāksnes atstāja ziedus - daudzi Jēkaba kapos dusošie šādu piemiņas apliecinājumu nav saņēmuši vairāk nekā simts gadu...

Noslēgumā pie kafijas tases pārrunājām projekta gaitu un iespējamo turpinājumu. 

Pie viena varējām vērot, kā pie nule uzstādītajām piemiņas zīmēm apstājas un pakavējas ne viens vien Lielo kapu apmeklētājs.

Šī bija patiesi svētīga svētdiena.

Agra Turlaja
 

Reportāžu sagatavoja aģentūra LETAhttp://www.leta.lv/photo/purchase?uqid=1337A2E0-90D7-CE6F-B726-9CA29D08F751

Svētdien no rīta par šo pasākuma ziņoja Latvijas Radio 1 - 
http://www.lsm.lv/lv/raksts/kulturpolitika/kultura/rigas-jekaba-kapos-bus-pieminas-zimes-ieverojamiem-vestures-un-kulturas-darbiniekiem.a143515/
 


‍Fotogalerijas

‍Mietiņu betonēšana - ŠEIT


‍Atklāšana - ŠEIT