82. Iznākusi jaunā Ziemassvētku avīze

2009.12.23 20:43

Inga Jēruma un Anita Uzulniece izveidojušas jauno, Ziemassvētkiem veltīto, avīzi.

Rusova hronika par Ziemassvētku tradīcijām Livonijā pirms 16.gs.:

"Pa Ziemas svētkiem un pirms gavēņa sākšanās ģildes namos bija ne mazāk jautra dzīve. Pēc labas iedzeršanas tirgoņu jaunatne uzstādīja uz tirgus laukuma lielu eglīti, rozēm izrotātu. Vakarā lielā barā ar sievām un jaunavām viņi ieradās pie eglītes ar dziesmām un rotaļām. Labi izlīksmojušies, eglīti aizdedzināja, kura nakts tumsā gaiši liesmoja. Saķērušies rokās, jaunie tirgoņi dejoja un lēkāja ap eglīti. Laida arī raķetes. Lai gan mācītāji sprediķoja pret šādu deju, salīdzinādami to ar deju ap zelta teļu, tomēr neviens nepiegrieza tam vērības. Tāpat nebija ne mēra, ne gala karuseļu izpriecām, dienu un nakti, sievu un jaunavu sabiedrībā, par spīti visiem mācītāju sprediķiem."

Lai gan tāda tā tradīcija ir ieviesusies, man tas ir svētvakars un cienīgi sagaidāms, apdomājot, un... - ja nu Viņš nāk šovakar?

Tāpēc uzmanīgi izlasīsim mūsu jauno Ziemassvētku avīzi!

Priecīgus svētkus un rosīgu Jauno gadu!

Agris Sutra

Jauno avīzi lasiet ŠEIT!