Šī lapa ir izdrukāta no Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā draudze
Interneta adrese:
http://kristusdraudze.lelb.lv/?ct=jaunumi&fu=read&id=1005

679. Apciemojot māsu draudzi Holckirhenē

Mājaslapa
2014.12.26 10:36

Viens no jaukākajiem aizvadītā gada notikumiem bija ciemošanas pie mūsu māsu draudzes Holckirhenē.

Ielidoju Frankfurtē, ar vilcienu aizbraucu līdz Minhenei, no kurienes līdz Holckirhenei tikai pusstundas brauciens.

Kopumā gan ceļojums izvērtās diezgan ilgs - izgājusi no mājas vienpadsmitos no rīta, biju galā ap desmitiem vakarā.

Stacijā mani sagaidīja viena no aktīvākajām mūsu draudžu sakaru uzturētāja,viņu draudzes padomes locekle Barbara Oloff.

Kontakti paplašinājās jau vietējā vilcienā – kāds simpātisks pāris no viņu draudzes (kas gan nebija pie mums Rīgā) dalījās ar avīzi, kurā bija raksts ar foto par mūsu Marisa Jansona diriģētā Bavārijas orķestra koncertu mūsu Baltajā namā.

Izbaudījusi Barbaras viesmīlību un atpūtusies viņas lieliskajā mājā, nākošajā dienā apguvu, tā sakot, Holckirhenes draudzes plašos darba laukus. Kopš manas pagājušās viesošanās klāt nācis vēl viens draudzes nams, kur var noturēt grupu sanāksmes un kur atrodas lieliskā draudzes bērnudārza direktores birojs. Viņu bērnudārzu var apbrīnot (apskaust nav labi!) – katrai vecuma grupai speciālas nodarbību, ēšanas, gulēšanas telpas, jaunums – atsevišķā ēkā izvietotā silītes grupa. Garderobes iekārtojums, rotaļlietu un vietu daudzveidība un krāsainība, audzinātāju un auklīšu iejūtība – tas viss sarūpēts ar draudzes atbalstu. Dalības maksa gan šajā bērnu dārzā esot diezgan augsta, nav tā, ka draudzes locekļu bērni tur tiktu pieņemti automātiski bez maksas.

Liels bija mans pārsteigums, ieejot baznīcā, kuras sienas rotāja pazīstamus seju foto – mūsu mācītājs Agris Sutra, Jānis Turlajs, kas arī bija ciemojies tur, un jūsu padevīgā kalpone.

Otrā pusē – otras māsas draudzes Jeruzalemē sejas.  Tās tur atrodas kopš Sadraudzības dienas dievkalpojuma, atcerieties, mēs sūtījām viņiem savus aizlūgumus šim dievkalpojumam! Fotogrāfijas skatiet galerijā. 

Pirms vakara, kad bija ieplānota tikšanās ar draudzi un tās mācītāju Wolfgang Doerrich, brīvo laiku izmantojām lietderīgi un skaisti - devāmies kalnos.

Izbraucot no Holckirhenes skatu aizsedzošā migla pamazām izklīda, un burvīgos skatus ap Tegern ezeru jau varējām baudīt netraucēti. Kad nonācām pie vietas, no kurienes pacēlāji varētu uzvest mūs augstāk kalnos, atklājas, ka tieši no tās dienas (bija 11. novembris) sezona ir slēgta un tie nestrādā. Taču tas mūs neatturēja, Barbara zināja ceļus, pa kuriem arī ar mašīnu var uzbraukt augstāk, un tā pa šauriem serpentīniem tikām diezgan augstu Valepp kalnos. To nogāzēs ganījās aitas, tūristu bāzes un krodziņi bija tukši, kādā piekalnē lepni slējas maza, simtgadīga baznīciņa, kuras priekšā krustā sists Jēzus. Lejā šalkoja kalnu upes ūdenskritums. Paguvām izbaudīt brīnišķīgas ainavas un svaigo gaisu, kad sāka jau krēslot. Laiks atgriezties! Kā pieredzējis rallists Barbara stūrēja pa tumšajiem celiņiem. Paldies Dievam, ka neviens nebrauca pretī.

Uz tikšanās ar mūsu māsas draudzi bija atnākuši gan tie, kas viesojās pie mums Rīgā, gan citi.

Pēc maniem stāstiem par mūsu draudzes dzīvi skatījāmies Jāņa Turlaja sagatavoto ap mūsu baznīcu esošo pieminekļu un kapavietu prezentāciju, ko tehniski nodrošināja galvenais Baltijas brauciena organizētājs, liels mūsu draugs Bernd Hellwig.

Vakarā piedalījās arī Holckirhenes mēra Josef Hoes kundze, un izrādījās, ka vienā vietā apglabāti viņas vīra senči.

Jau sarakstē un tagad sarunās bija jaušama patiesa ieinteresētība un satraukums par situāciju Latvijā  - pēc ceļojuma pa Baltijas valstīm vācu māsas un brāļi daudz daudz uzzināja un labāk izprata mūsu vēsturi. Tādēļ mūsdienu situācija, notikumi Ukrainā un Krievijas politika raisa bažas arī par mūsu nākotni.

Svinīgi nodevu mūsu draudzes dāvanu – Jāņa Kaijaka komponēto dziesmu krājumu skaistā iesējumā. Cienājamies ar mācītāja Wolfgang Doerrich atnesto vīnu, vietējiem un Rīgas saldumiem.

Lūdzu, skatiet foto no Holckirhenes ražas svētku dievkalpojuma rotājumiem, ko kopā ar ziedojumu mūsu draudzei un skaistu kalendāru man uzdāvināja viena no vissenākajam mūsu draudzenēm Margott Springer.


Priecīgus Ziemassvētkus un svētīgu – veselīgu, radošu un laimīgu – Jauno gadu mūsu māsas draudzei Holckirhenē!

 

Anita Uzulniece

Fotogrāfijas skatiet ŠEIT!