Meld.: J. 355 Cilvēkam, tāpat kā tautai...

Cilvēkam, tāpat kā tautai, Pienāk brīdis izšķirties: Ceļš tam patiesības gaismā, Vai pa maldu tumsu ies. Drosmīgs lēmums likteņstundā, Saules rītu iezvanīs; Izdevība nokavētā Verdzībā un naktī dzīs.

Stāvēsim par patiesību, Kad tā ērkšķu vainagā, Neprasot, vai ļaužu prāti Cels to slavas mirdzumā. Varonis par to iet cīņā, gļēvais malā nostājas Vērodams, kam slavu dziedās Pūļa domas mainīgās.

Vajāšanu uguns sārti, Šauro ceļu apgaismo Tiem, kas Kristū atraduši Patiesību mūžīgo. Laika vējiem pāri brāžot, Daudz, kas brūk un pārmainās: Jauni mērķi, uzdevumi Ceļa gaitā atklājas.

Ļaunais kaut ir slavas apvīts, Patiesībai lielāks spēks; Un kaut krusts ir viņas daļa, Kamēr tronī valda grēks. Tomēr krusts šis satricina Pasauli tās pamatos. Dievs, kas visu redz un zina, Pats ir klāt tās likteņos.

Ierakstīts draudzē 2009. gada 8. novembrī